Aktualności

JERZY HAC NASZYM GOŚCIEM

5 kwietnia gościliśmy w szkole Jerzego Haca - poetę, podróżnika i fotografa. Literat powiedział kilka słów o sobie: jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach, wykładowcą akademickim, ekspertem w dziedzinie zarządzania i ekonomiki przedsiębiorstw. Przybliżył nam też tematykę swoich wierszy, dodając, że inspiracją są dla niego wydarzenia życia codziennego, również te najbardziej błahe. Poeta przeczytał kilkanaście swoich wierszy, pochodzących z tomików „Moje obrazy w wierszach” i „Spotkania w przestrzeni”.

Młodzież naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w spotkaniu: pan Hac poprosił chętne osoby o interpretację jednego ze swoich wierszy. Ponieważ nasz gość zajmuje się również fotografią, uczniowie obejrzeli album z jego zdjęciami, które przedstawiają kapliczki przydrożne i krzyże gminy Koniecpol. Autor poprosił młodzież o pomoc w zebraniu informacji na ich temat. Pan Hac ma nadzieję, że zgromadzone legendy i historie z nimi związane zostaną wydane w albumie zilustrowanym jego fotografiami.

M. Antoń, B. Słupczyńska, A. Wójcik

Jerzy HacDZIEŃ WODY

Światowy Dzień Wody to święto ustanowione przez ONZ, obchodzone corocznie 22 marca. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi na fakt, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie.

Obchody Światowego Dnia Wody to dobry moment, aby sobie przypomnieć, że wodę trzeba oszczędzać. Z tej okazji uczniowie kl. IIc LO przygotowali quiz o wodzie. Nagrodą za poprawną odpowiedź na pytanie była butelka wody. W ramach obchodów Światowego Dnia Wody został zorganizowany również szkolny konkurs plastyczny „Woda to Życie”. I miejsce w konkursie zajęła Justyna Lupa z klasy IIc LO.

M. Janiszewska, J. Sadowska

Dzien wodyPODSTĘPNE WZW

18 marca uczniowie klas II Liceum i Technikum uczestniczyli w zajęciach „Podstępne WZW”, organizowanych w ramach programu profilaktyki zakażeń wirusami HBV i HCV.

Czytaj więcej...
WYCIECZKA DO KIELC I OBLĘGORKA

17 marca uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Centrum Geoedukacji w Kielcach oraz do Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

Czytaj więcej...
DNI OTWARTE NA AJD

11 marca uczniowie ZSP byli gośćmi Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie zorganizowano ciekawe zajęcia i wykłady z okazji Dnia Otwartego uczelni.

Czytaj więcej...
Dni Otwarte na VIII ŚLĄSKI KONKURS WIEDZY O PODATKACH

Gratulacje !!!

Uczniowie ZSP zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego VIII Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach.

Dnia 10 marca 2016 roku uczniowie : Piotr Kozieł z kl. I TH, Karolina Kaczmarzyk z kl. IITL, Monika Malarska kl. III TH i Michał Zaława z kl. IV TH reprezentowali naszą szkołę w II etapie VIII Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach zorganizowanego przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych w Katowicach. Celami Konkursu było budzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych i zasad korzystania z prawa podatkowego oraz popularyzacja zawodu doradcy podatkowego.

Czytaj więcej...
 


Herzliche Gratulation unseren erfolgreichen Teilnehmerinnen am diesjährigen Fremdsprachenwettbewerb !

Chlubną tradycją naszej szkoły stał się coroczny udział najzdolniejszych uczniów w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego „Wir Lernen Idiome” w Częstochowie.

Czytaj więcej...