Wycieczka do Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport i Muzeum Lotniska Polskiego

15 listopada uczniowie klas IV i  klasy III kształcący się w zawodzie technik logistyk oraz klasy II kształcący się w zawodzie technik handlowiec uczestniczyli w wycieczce do Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Na terenie dawnego lotniska Rakowice – Czyżyny, na którym znajduje się Muzeum Lotnictwa Polskiego, uczniowie zapoznali się z historią rozwoju lotnictwa oraz obejrzeli ponad 200 eksponatów powietrznych na wystawach tematycznych: samoloty z lat 1909-1920, samoloty, śmigłowce i szybowce, silnikownia (jedna z największych w Europie kolekcja silników lotniczych), „Swego nie znacie” – wystawa statków powietrznych z okresu pionierskiego lotnictwa oraz wystawie plenerowej – wielkogabarytowe cywilne i wojskowe statki powietrzne.


Natomiast podczas zajęć w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport uczniowie poznali podstawowe zagadnienia związane z planowaniem lotu, depeszami lotniczymi oraz narzędzia do analizy warunków meteorologicznych w lotnictwie. Dużym wyzwaniem, ale zarazem bardzo ciekawym doświadczeniem dla uczniów była praca z  mapą lotniczą, z wykorzystaniem której każdy zespół musiał zaplanować swój lot z Krakowa do Radomia samolotem typu Cessna 152 poprzez stworzenie planu lotu, obliczenie niezbędnego paliwa oraz dokonanie wyważenia samolotu.


Gdy młodzież kształcąca się w zawodzie technik logistyk poznawała zagadnienia dotyczące lotów ich młodsi znajomi z kl. II poznawali lotnisko poprzez odkrywanie i rozwiązywanie kolejnych zagadek w części ogólnodostępnej lotniska biorąc udział w grze terenowej z wykorzystaniem aplikacji CEL KRK.

GALERIA